Przejdź do sekcji:
Rotator zdjęć
Zrealizowane projekty w 2021 r.
Powiat Radziejowski
realizuje projekt dofinansowany
z funduszy PFRON
Celem projektu jest zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim
Dofinansowanie projektu z PFRON:
105 000 PLN
Dofinansowanie z PFRON w ramach
Programu Wyrównywania Różnic między regionami III w obszarze D w 2021 r.
I.1.Nazwa projektu: Zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim.
I.2. Koszt realizacji projektu: 195 499,89 zł
I.3. Kwota przyznana przez PFRON: 105 000,00 zł
I.4. Kwota środków PFRON faktycznie wykorzystana na realizację projektu: 105 000,00 zł
I.5. Udział innych niż PFRON źródeł finansowania projektu: 90 499,89 zł środki własne powiatu
II.1. Opis projektu:
Projekt polegał na zakupie mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Radziejowie.
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone było w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 t.j. ), zwanej dalej „ustawą Pzp” i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie.
Dokonano wymaganego prawem odbioru technicznego autobusu dostosowanego dla osób niepełnosprawnych przez Urząd Dozoru Technicznego. Wykonane prace zostały potwierdzone protokołem odbioru. Pojazd został oznaczony informacją o dofinansowaniu ze środków PFRON.
II.2. Określenie terminu realizacji projektu:
od 30.07.2021 r. (umowa) do 09.11.2021 r. (przekazanie do jednostki).
II.3. Liczba osób niepełnosprawnych:
- bezpośrednio i pośrednio korzystających z dofinansowania: 70 osób,
- w tym osoby niepełnosprawne do 18 roku życia: 0.
II.4. Ocena efektów dofinansowania:
Otrzymane dofinansowanie ze środków PFRON na realizację projektu przyczyniło się do likwidacji barier komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych, będącymi podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim. Zakup samochodu przystosowanego do przewozu wózków inwalidzkich znacznie usprawnił działalność placówki w zakresie opieki nad podopiecznymi - somatycznie chorymi. Samochód 9-osobowy
z przystosowaniem do wózków inwalidzkich jest niezbędny do zapewnienia podopiecznym podstawowych świadczeń przez placówkę zarówno w zakresie medycznym, zdrowotnym, rehabilitacji, edukacyjnym i usprawniającym ich funkcjonowanie w społeczeństwie. Pokonanie bariery transportowej stanowi o dostępności do wielu usług, bez których rehabilitacja i terapia nie byłaby możliwa na wielu kierunkach wspomagających zdrowie fizyczne i psychiczne mieszkańców domu. Dlatego istotnym warunkiem opieki nad mieszkańcami jest nie tylko zapewnianie podstawowych warunków bytowych, ale też umożliwienie kontaktu podopiecznych z innym środowiskiem w różnych kontekstach życia społecznego, dzięki którym integrują się ze społeczeństwem i nie są poddani wykluczeniu społecznemu.
Dofinansowane ze środków PFRON